Kinga névnapra - táska egyenruhából
A terepszínű anyag mindig visszatér a divatba, illetve nem is megy ki soha. Tetszik, ahogy ezt a férfias szimbólumot átalakítják nőies használati tárggyá. És pontosan illik Kinga névnapra.
- Július 24.: Kinga
- Jelentése: nemzetség + harc
- Forrás: sewlikemymom.com
- Felhasznált anyagok: katonai zubbony, bélésanyag, cérna, szalag
A linken részletes, fotós leírás található - az alábbi pontokban a képek szerint haladok. Szükségünk lesz egy régi egyenruhára, katonai mintás anyagra. Elég sok turiban be lehet szerezni, ha épp nincs otthon.
- Fejtsük le a zsebeket, amelyeket újrahasznosítunk a varrás során.
- Vágjuk ki a táska fő alkatrészeit, szerintem érdemes olyan méretű táskát tervezni, ami kijön a zubbonyból.
- Közbélést ragasszunk rá.
- Szabjunk ki két ugyanakkora darabot a vászon bélésből.
- Szabjuk ki a pántokat is a katonai anyagból. Először ezt kell összevarrni.
- A leszedett zsebek közül kettőt az egyik bélésre varrjuk fel, ezek lesznek a belső zsebek. Az egyik a zubbonyon is tolltartóként funkcionál.
- A másik két zsebet felvarrjuk a táska elejeként szolgáló anyagdarabra. A bélésből és a katonai anyag sarkából is vágjunk ki két-két négyzetet. Ezt úgy kell kimérni, hogy ez adja a táska mélységét.
- A külső részeket össze kell varrni, a pántokat rátűzni.
- Fordítsuk ki a külső részt, és varrjuk bele az összevarrt bélésbe. Figyeljünk a pántok helyére. És ne felejtsük el egy rést hagyni, amin keresztül kifordítható lesz a táska :)
- Fordítsuk ki, tűzzük le a rést. Készítsünk övtartókat, és azokat is tűzzük fel a táskára.
- Fűzzük bele a szalagot, amit előzőleg levarrtunk a két végén. Kössünk belőle egy szép masnit, esetleg kézzel erősítsük a táskához, hogy ne bomoljon ki.
- A leszedett vállapból készíthető a táskát záró pánt, amelynek ellendarabja egy tépőzár lehet (egyszerűbb esetben ilyen is van a kabáton).